Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Karmazynowe wschody i zachody

wpisy na blogu

deska na podłogówkę - pytanie

Blog:  karmazyn
Data dodania: 2014-03-31
wyślij wiadomość

Od jakiegoś czasu badamy temat materiału na podłogówkę. Na pewno będzie to drewno. Większość zaleca deskę warstwową i nawet nie chce dyskutować nt deski litej. A ja pytam dlaczego? Poczytaliśmy specyfikacje i ekspertów za i przeciw. Co nam się najbardziej kłóci w deskach warstwowych a ich przydatności do podłogówki to:

1. Dąb - najlepiej przewodzi ciepło - więc czemu jest go w warstwówce góra 4mm a reszta to świerk, sosna czy brzoza, topola? NIkt nie chce nam wyjaśnić przewodnictwa cieplnego tych wartsw. Jak się mają te 4mm dębu do 10mm podkładki z innego drewna??? To co w końcu grzeje? Jak się do tego mają wszytskie tabele przewodnictwa cieplnego? Dąb - 0,20 λ= W/m K, sosna 0,14, świerk 0,12 λ= W/m K.

2. Klejony czy pływający - a tu się raczej zgadzają, jedynie klejony.

3. Z tą możliwością cyklinowania róznie bywa..

 

Deska lita:

1. Wydaje się logiczniejsze, że łatwiej jest się nagrzać i przewodzić ciepło desce litej, niż tej z 3 warstwami złączonymi klejem.

2. Niektórzy producenci oferują deskę klejoną z dwóch warstw dębowych - w takim przypadku znajduję zastosowanie tabel pokazujących przewodnictwo cieplne dębu.

3. Głównym argumentem sprzedawcó przeciwko desce litej jest jej rozsychanie się - no tak, wiadomo, że drewno schnie, ale przy dobrej temp. podłogówki i wilgotności można to zminimalizować. Poza tym, jak się parkiet trochę rozlezie to też ma swój urok. Kolejnym argumentem, że deska lita nie nagrzeje..

4. Producenci i ludzie montujący deski lite na podłogówkę dają gwarancję, popierają iluśletnim doświadczeniem i zadowoleniem klientów

 

Hmm..no i co my tu mamy o tym wszystkim myśleć??? Kwestia marketingu czy jest w tym coś jeszcze?? Jesteśmy w wieeeeelkiej dziurze przez duże D z decyzją... Zdecydował się ktoś z was na coś innego niż deska warstwowa?

 

6Komentarze
gregor  
Data dodania: 2014-03-31 15:30:30
Witaj Gdzieś na forum moja budowa ,była informacja blogowicza o różnicach temperatury na podłodze panelowej czy gresowej i kobieta wypowiadała się że,różnica w temp. pomiędzy nimi była jakieś 3 stopnie w pokojach ,na kożyść płytek.Ja też mam bylemat na p[odłogówce czy dać panele well deskę czy płytki .Żona jest za deską a ja za płytkami ,mamy jeszcze trochę czasu .Zobaczymy .
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 15:43:46
racja, płytka na pewno będzie bardziej efektywna od deski. Ale drewno to drewno, jak dla mnie dużo przyjemniejsze w odbiorze niż gresy:). My próbujemy znaleźć kompromis, tam gdzie może być płytka czyli kuchnia, korytarze, łazienki kładziemy gres, reszta w drewnie.
odpowiedz
Odpowiedź do gregor
Data dodania: 2014-03-31 15:47:39
ale w końcu i tak uzyskasz tę samą temp w pomieszczeniu, tylko po dłuższym czasie i przy jakiejś stracie ciepła - a przynajmniej tak mi się wydaje..
odpowiedz
Odpowiedź do gregor
Data dodania: 2014-03-31 16:59:36
lita deska będzie się kurczyć wyginać po pewnym czasie pojawią się szczeliny.My też będziemy montować podłogówkę i raczej na tysiąc procent będziemy kładli panele Kahrs(mercedes wśród paneli). Nie sądzę aby przez drewno był znaczny ubytek ciepła.
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-04-02 23:31:39
egzotyki się nadają. U mnie będzie 100% podłogówki i w większości będzie lita deska merbau. Tylko kuchnia, lazienki w płytkach. jeśli będzie dobre ocieplenie podłogi różnicy w temperaturze wielkiej nie będzie jednak warto niższą temperaturą zasilać podłogówkę = troszkę więcej pętli.
odpowiedz
Data dodania: 2014-04-03 11:47:49
my też zdecydowaliśmy się na 100% podłogówki. ciężko o zdanie użytkowników na ten temat, wiadomo ile krąży mitów o podłogówce w całym domu. Może uda nam się porównać pozytywne opinie po jakimś czasie:). Interesowaliśmy się też litym egzotykiem, ale skłaniamy się bardziej ku dębowi - jeśli jednak nie litej desce, to dwuwarstwowej, ale obydwie warstwy z dębu.
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat

Zakupy, zakupy ...

Blog:  karmazyn
Data dodania: 2014-03-26
wyślij wiadomość

...czyli to, co dziewczyny lubią najbardziej:). Z racji tego, że na budowie nic się właściwie nie działo, postanowiłam trochę przyspieszyć robotę. Na pierwszy rzut poszły:

gres techniczny do kotłowni i garażu Cersanit K300, 35m2

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

póżniej płyty MFP gr 22, ok 45m2 do zabudowy strychu, leżą i czekają na jakiegoś boba:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

do tego 2kg wkrętów

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i na końcu SCHODY!!! Fakro LTK Thermo 0,76 W/m2K :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Teraz zbieram siły na następne zakupy i motywuję ekipę do pracy:)

 

Tynki

Blog:  karmazyn
Data dodania: 2014-03-20
wyślij wiadomość

Ostatnim rzutem na taśmę zrobiliśmy jeszcze w zeszłym roku w grudniu tynki. Zależało nam na tynkach cementowo wapiennych, któych nie będziemy musieli pokrywać później gładzią. Więc jakość i wygląd musiały być przyzwoite.  Tynki zrobione. W sumie jesteśmy zadowoleni z wyglądu. Pewnie niedoróbki i krzywye ściany wylezą przy meblach - oby nie... Jak na razie ujawniła się tylko jedna - za to konkretna.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ściana z bliska - tynk będzie jeszcze polerowany, pewnie żyrafą żeby było szybciej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwszy zgrzyt - szpara z dwuch stron narożnika przy oknie tarasowym na całej wysokości. Zastanawiamy się co z tym zrobić. Zalepić tynkiem? Skuć i położyć nowy tynk? Wołać tynkarzy niech naprawią (wątpię, że przyjadą:/)? Mam nadzieję, że cały narożnik nie odpadnie...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Centrum dowodzenia - TV + Internet

blog budowlany - mojabudowa.pl

I na pocieszenie - grzybek :) - na szczęście nie ten prawdziwy

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kable, kabelki czyli elektryka rozpoczęta

Blog:  karmazyn
Data dodania: 2014-03-14
wyślij wiadomość

Etap elektryczny rozpoczęty. Rodził się w bólach kilka miesięcy i jeszcze podobo nie jest skończony. Jak dotąd chyba najgorszy ze wszytskich etapów. Skąd mogłam wiedzieć gdzie mi będą potrzebne gniazdka, właczniki, lampki, lampeczki, kinkiety ... plafony...? No a jakoś tzreba było to ogranąć i jest jak jest. Dopiero teraz widzę, że a tu by się jeszce coś przedało, tu też, a tu gniazdko to jednak jest źle, bo chyba go przysłonię szafka.... Hmm, no cóż, może nie będę już dźwigać ciśnienia głównemu elektrykowi zarządzajacemu - mężowi:). Zobaczymy jak się sprawy potoczą...

A poniżej mały wycinek kilometrów kabli i dziesiątek gniazdek. Czy wszyscy elektrycy mają bzika na punkcie ilości tego wszytskiego? :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

oświetlenie schodów - oczko w głowie mojego elektryka:)

blog budowlany - mojabudowa.pl

kuchnia

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

lampki, lampeczki

blog budowlany - mojabudowa.pl

ciąg dalszy odkurzacza centralnego

blog budowlany - mojabudowa.pl

5Komentarze
ablondi  
Data dodania: 2014-03-14 13:04:35
no niestety jak już elektryk zaczyna pracę to trzeba wiedzieć gdzie będzie lodówka,mikrofalówka i tak dalej...Pamiętajcie że najlepiej pociągnąć sobie wszystkie kable od satelity i neta ,bo wtedy wszystko będzie schowane pod tynkami .Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-16 12:08:22
Taaak - mój T. elektryk - też ma bzika. Wydawałoby się, że skoro elektryk to powinno pójść szybko i sprawnie, ale nie. Po zrobieniu garażu i kuchni wziął się za murowanie ścianek działowych. Echh... Ale u Was już skończone - zazdraszczam ;)
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-16 14:11:06
hehe, gdzie tam skończone!:) Honor elektryka nie pozwala - dopóki ściany farbą nie pomalowane, to zawsze można jeszcze gdzieś jakieś gniazdko dołożyć, kabelek pociągnąć... katastrofa. Nie wspominam już nawet o ogólnej organizacji rozdzielnicy. Aż miło popatrzeć - jak w sklepie z zabawkami:))
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-17 07:31:31
No mój to do skrzynki rozdzielnicy od początku budowy elementy zbiera ;) ale jak przyszło do elektryki to się wymiguje. Dziś miał się wziąć to powiedział, że musi najpierw wodę do domu doprowadzić ;) I każe mi ciągle myśleć, czy aby nigdzie żadnego gniazdka dołożyć nie chcę ;)
odpowiedz
Odpowiedź do karmazyn
Data dodania: 2014-03-17 14:00:34
No tak, woda niezbędna rzeczy gdyby elektryka w trakcie ciężkiej pracy dopadło pragnienie:). Jak mus, to mus! Ale tak na serio, to mamy kupę szczęścia, że można taką instalację zrobić samemu. Zaoszczędzona kasa się przyda gdzie indziej. A te gniazdka - koszmar...
odpowiedz
Odpowiedź do tomek-i-ania
karmazyn
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 28905
Komentarzy: 119
Obserwują: 9
On-line: 9
Wpisów: 35 Galeria zdjęć: 99
Projekt NULL
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Arizona Dream
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 styczeń
2013 listopad
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik